Fotogalerie   Zásobník cviků          Kontakt


Co to je "BALANCESTEP"

Jedná se o dvě polokoule z pružné gumy. Každá polokoule se suchými zipy upne na pevnou podrážku sportovní obuvi. Je to jediná balanční pomůcka, která umožní balancování na každé noze zvlášť a posouvání balanční plochy v předozadní ose chodidla. Zajistí preventivní, léčebný i posilovací účinek v různých pozicích vašeho těla. Balancestepy využívají ženy v domácnosti, vrcholoví sportovci i senioři. Můžete cvičit doma i v kanceláři. Dvě gumové polokoule se vám vejdou do kapsy. Dokonalou posilovnu máte tak stále u sebe, protože na balancestepu můžete dělat i kliky. Ušetříte čas a peníze za fitness a návštěvy lékařů. Za 990,- Kč získáte zdraví. sílu a dobrou náladu.

Metoda SMS

Metoda senzomotorické stimulace je stará jako lidstvo samo.Lidé se od pravěku bosí pohybovali v přírodním terénu a bolesti zad,ploché nohy či problémy s postranními a křížovými kolenními vazy je netížily. V současnosti je tato metoda založená na neurofyziologickém podkladě běžně používanou preventivní a léčebnou metodou ve fyzioterapii a gynekologii, ale také součástí kondičního a koordinačního tréninku u nejrůznějších druhů sportů.

Cílem SMS je dosažení reflexní automatické aktivace žádaných svalů v takovém stupni, aby pohyby nevyžadovaly výraznější voní kontrolu a pohyb byl proveden optimálně a v co nejméně zatěžujícím provedení.

Úbytek přirozených pohybových aktivit je simulován při využití metody SMS cvičeními na balančních pomůckách jako jsou balanční plošina, sandále, kruhová úseč,posturomed,swinger,fyziobally atd.

Výhodou Balancestepu proti nim je:

  • Možnost posouvání balanční polokoule pod chodidly v předozadním směru
  • Možnost balancování na jednotlivých končetinách nezávisle na sobě
  • Simulování nekonečného množství cvičebních poloh
  • Akční střídání izometrického a izotonického režimu svalové práce
  • Malá velikost, skladnost, nízká hmotnost
  • Nezávislost na velikosti obuvi
  • Přenosnost a cenová dostupnost
© 2009 - 2022 Balancestep.cz | webdesign eLoading