Fotogalerie   Zásobník cviků          Kontakt

Sportovní účely

Jedná se o dvě polokoule z pružné gumy. Každá polokoule se suchými zipy upne na pevnou podrážku sportovní obuvi. Je to jediná balanční pomůcka na světě, která umožní balancování na každé noze zvlášť a posouvání balanční plochy v předozadní ose chodidla. Zajistí vám zároveň preventivní, léčebný i posilovací účinek v nekonečném množství různých pozic těla .Balancestep využívají děti od 4 let,ženy v domácnosti, vrcholoví sportovci i senioři. Můžete cvičit doma, v kanceláři, na sportovištích, v přírodě i letadle. Dvě gumové polokoule se vám vejdou do kapsy. Dokonalou posilovnu máte tak stále u sebe. Ušetříte čas a peníze za fitness a návštěvy lékařů. Za 595,- Kč získáte zdraví. sílu, dobrou náladu a lepší prožitek sexuálních aktivit.

Sportovní trénink

Balancestep je sportovní a rehabilitační pomůcka , která jako jediná umožňuje posouvání balanční polokoule v předozadním směru chodidel a nezávislé balancování na obou nohách i jednotlivě.Tím se otvírá široké pole pro možnosti využití balancestepu v různých oblastech sportovního tréninku :

Rozvoj reaktibility CNS

V souladu s teorií SMS při častém cvičení na balancestepu sportovec rychleji reaguje na změnu terénu ale i rovnováhy při realizaci konkrétních pohybových struktur různých sportovních disciplín.Pomalé volní reakce jsou nahrazeny podvědomými, probíhají rychleji a nezatěžují psychiku.Dá se říci, že balancestep tímto způsobem pomáhá k rozvoji nejhůře trénovatelné pohybové schopnosti RYCHLOSTI !!!

Rozvoj výbušné síly dolních končetin

Jsou li balanční polokoule umístěny v přední polovině chodidel,při intenzivním přenášení váhy z jedné polokoule na druhou nebo až při přeskocích,dřepech, podřepech,výponech atd, dochází k výrazně vyšší stimulaci svalstva a k zapojení většího množství svalových vláken v průběhu daného pohybu.

Rozvoj koordinačních schopností

Pouze na balancestepu, tím že máte polokoule na obou nohách, můžete v nestabilní poloze přesně stínovat průběh složitých pohybových struktur / tenisové údery, golfový úder, autové vhazování při kopané apod. /

Dokonce můžete v těchto ztížených podmínkách některé činnosti provádět naprosto stejně jako při zápasech a závodech! / tenisový volej, basketbalová střelba na koš, příjem podání ve volejbale, kopy a údery v bojových sportech apod. /

Rozvoj pozornosti a koncentrace

Pokud chcete na balancestepech udržet rovnováhu bez posunu polokoulí po podložce v nějaké předem dané poloze / např. tenisové voleje / alespoň 10 – 20 vteřin, musíte se absolutně soustředit na perfektní provedení pohybu a udržení rovnováhy!

Pokud máte po cvičitelce aerobiku na balancestepech opakovat nějakou krokovou variaci, nesmíte ani na chvíli ztratit pozornost, protože obtíže s rovnováhou Vás vyvedou dříve z rytmu a uděláte dříve chybu.

© 2009 - 2020 Balancestep.cz | webdesign eLoading